Walentynkowa kawiarenka.❤️❤️❤️Czy walentynki  to nie jest święto dla dorosłych i po co w ogóle zapożyczać z innych krajów i kultur coś, co nigdy nie było celebrowane w naszym państwie? 

✅W naszej ocenie, wszystko co bliskie człowiekowi, co wywołuje emocje i daje pozytywną energię, może być wykorzystywane i wplatane w realizację treści edukacyjnych.

✅Przecież motyw miłości, przyjaźni i uczyć jest zawarty w wielu obowiązkowych lekturach szkolnych. ✅Walentynki nie muszą być infantylnym świętem, a raczej czasem rozwoju. Wszystko zależy od nas jak ten dzień wykorzystamy do kształtowania właściwych postaw, rozwijania wyobraźni, kreatywności i umiejętności wyrażania uczuć. Dbania o przyjaźnie i rozwijanie relacji. 

Nasi uczniowie nie mogą żyć w oderwaniu od rzeczywistości. Oni też chcą być częścią tego co się dzieje wokół nich. Dlatego postanowiliśmy, że walentynki będą pretekstem do ćwiczeń umiejętności społecznych poprzez organizację serduszkowej kawiarenki. Do doskonalenia umiejętności w zakresie komunikacji, prowadzenia dialogu, wyrażania swoich emocji i właściwe ich odczytywanie u innych. Kawiarenka pomogła w integracji uczniów, współpracy i wzmacnianiu wdzięczności. Poza tym uczniowie mieli okazję przygotować ozdoby, które upiększyły kawiarenkę i upiec ciastka. Ćwiczyli posługiwanie się pieniędzmi i rozwiązywanie problemów. To był dobry dzień! 

❤️❤️❤️Dziękujemy pani Joanna Szczech i Magdalenie Sroce za pomoc w przygotowaniu smakołyków.

#JesteśmytacyjakWy


Komentarze